Szklarsk Poręba góry

Szklarska Poręba


Odwiedź Szklarską Porębę - miejscowość w górach Karkonoskich


Szklarska Poręba jest to malownicza mieścina dla turystów, ulokowana w województwie dolnośląskim. Zlokalizowana u podnóża Szrenicy, rok w rok przyjmuje ponad 1 mln. ludzi.
Miejscowość tą cenią dodatkowo zwiedzający z innych krajów.
Dużym atutem jest wspaniała okolica. 
Ścieżki w lesie, trasy turystyczne i niezliczona ilość rozrywek zimą i latem. 
Występowanie tych zalet tworzy, że miasto pod Szrenicą jest jednym z najchętniej nawiedzanych mieścin w górach Karkonosze.
Szklarska Poręba jawi się jako raj ultramaratończyków. Szklarska Droga pod Reglami uwielbiana jest przez lekkoatletów, ze względu na swój specyficzny klimat i nieduże (biorąc pod uwagę góry) pagórki. Nabywają wprawy tutaj maratończycy, lekkoatleci,jak takżę inni miłośnicy sportu chcący udoskonalić swoje wyniki.


Rozrywka w Szklarskiej Porębie


Szklarska Poręba to miejscowość dostarczająca gościom masę przeżyć. W tym miejscu znajdują się piękne wodospady np. Szklarki i Kamieńczyka. Górskie schroniska jak np. schronisko na Hali Szrenickiej, Schronisko na Szrenicy czy Pod Łabskim Szczytem przyjmą zmęczonych wędrowców.
Duża liczba szlaków zaprasza do wycieczek. Dużą sławą cieszy się szlak oznaczony na czerwono na górę Szrenica (1 362 m). Idąc dalej zawędrujesz do wieży RTV i Śnieżnych Kotłów - dwa powstałe po lodowcach wgłębienia mieszące się między Łabskim Szczytem i Wielkim Szyszakiem. Na górę podjedziesz kolejką, jeżeli chcesz.
Dzieciaki chętnie zwiedzają “Park Linowy Trollandia” i wystawy klocków. 
W okresie zimowym do użytku miłośników sportów zimowych są wyciągi, zjazdy o różnej trudności, jak również wypożyczalnie.
 Osobliwością jest, że Karkonoski Park Narodowy jako jeden z niewielu pozwala na spacerowanie z czworonogiem.

Szklarska Poręba to okolica przyciągająca wczasowiczów dlatego też baza obiektów noclegowych na stronę noclegi.net.pl jest szeroka. Szeroka propozycja hoteli, willi i pokoi gościnnych umożliwia znaleźć zakwaterowanie na każdy portfel. Duża część z nich gwarantuje niezwykłe widoki na góry Karkonoskie. Własciciele zastanawiają się by uprzyjemnić urlopowiczom pobyt. To wszystko sprawia, że urlop w górskim mieście będzie zawsze zadowolający.

Czy warto odwiedzić Karkonosze?
Szklarska Poręba to renomowana miejscowość górska, leżąca u stóp Szrenicy. Trasy turystyczne, rozbudowana baza sportowa, moc atrakcji dla rodzin z maluchami… to jedynie jedne z opcji, które czekają na urlopowiczów. Miasto Szklarska Poręba to jest świetne miejsce na aktywny odpoczynek w górach.
Dlaczego urlop z dzieckiem w miejscowości Szklarska Poręba to odpowiedni wybór?
Miejscowość Szklarska Poręba to wspaniałe miejsce na wypoczynek dla rodziny z pociechami! Dla młodych turystów czeka moc niezwykłych atrakcji turystycznych: Trollandia, Park rozrywki Esplanada, wystawy Klocków Lego. Łatwe trasy wycieczkowe przewędrują nawet najmłodsi turyści, z minimalną pomocą opiekunów. Park rozrywki czy trasa saneczkowa są gwarancją wyjątkowych emocji dla każdego dziecka.
Który szlak pieszy wybrać na wycieczkę w góry z całą rodziną?
Rekomendujemy nietrudne wycieczki górskie ze Szklarskiej Poręby w góry Karkonoskie - jedno z najliczniej odwiedzanych pasm górskich w całej Polsce. Na wycieczkę z dziecięcym wózkiem idealnie będzie się nadawała trasa z miejscowości Szklarska Poręba do Schroniska PTTK na Hali Szrenickiej.
© Apartamenty Klimacik
Regulamin
Wykonanie:
NFHotel